Zakończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Posoce – czas na podłączenia
Zakończyła się realizacja inwestycji pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Posoka”. Prace budowlane trwały 16 miesięcy, a w ich efekcie powstała nowa sieć kanalizacji sanitarnej o długości ponad 7,2 km. Infrastruktura obejmuje ulice: Limonkową, Cytrynową, Karminową, Błękitną, Oliwkową, Platynową, Srebrną, Złotej, Szafranową oraz Miedzianą.
Projekt, którego całkowita wartość wyniosła ponad 4,3 mln zł, zrealizowany został dzięki pozyskanemu przez gminę dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład (3,8 mln zł) oraz wkładowi własnemu samorządu.
Nowo wybudowana sieć kanalizacyjna znacząco poprawi jakość życia mieszkańców Posoce, zapewniając skuteczne odprowadzanie ścieków i dbając o ochronę środowiska.
Mieszkańcy mogą już składać wnioski o wydanie warunków technicznych wykonania przyłącza kanalizacji sanitarnej w Zakładzie Usług Wodnych w Koninie. Dokumenty można pobrać ze strony: https://www.zuwkonin.pl/wnioski.html
Realizacja inwestycji to kolejny krok w poprawie infrastruktury gminnej, która wspiera zrównoważony rozwój Starego Miasta i jego okolic.

