Dzień Edukacji Narodowej w gminie Stare Miasto
Dziś w sali konferencyjnej Biblioteki Publicznej Gminy Stare Miasto odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Honorowymi gośćmi Wójta Gminy Stare Miasto byli laureaci stypendium, za osiągnięcia w nauce, sporcie i osiągnięcia artystyczne w minionym roku szkolnym, ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy placówek oświatowych gminy Stare Miasto.
Stypendia Wójta dla uczniów uzdolnionych są wręczane po raz drugi, a warunki jego przyznania spełniło 48 uczniów staromiejskich szkół podstawowych. Za osiągnięcia w nauce stypendium otrzymało 25 uczniów, 21 za osiągnięcia w sporcie, a 2 za osiągnięcia artystyczne. Utalentowani stypendyści zaprezentowali swoje uzdolnienia muzyczne w trakcie mini koncertu.
Ponadto Wójt Gminy przyznał 16 nagród finansowych dla nauczycieli i dyrektorów staromiejskich placówek za wyniki dydaktyczno-wychowawcze oraz wzorowe zarządzanie placówkami oświatowymi.
Dyrektorom, nauczycielom, wychowawcom oraz niepedagogicznym pracownikom oświaty składamy serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania za codzienną pracę i zaangażowanie na rzecz nauczania oraz wychowania kolejnych pokoleń młodych ludzi.

