Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka
Wiersze, piosenki i moc życzeń mieli dla swoich Babć i Dziadków uczniowie i przedszkolaki z gminy Stare Miasto. Spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyły się już w szkołach podstawowych w Liścu Wielkim, Modle Królewskiej i Żdżarach oraz w Przedszkolu Samorządowym w Starym Mieście. Nie zabrakło wzruszeń, radości i podziękowań.
W Szkole Podstawowej w Liścu Wielkim przygotowano akademię pt. „Moc życzeń Wam składamy”. Społeczność uczniowska szkoły w Żdżarach przedstawiła „Czas na herbatkę z Babcią i Dziadkiem” w ramach karnawałowej zabawy. Uczniowie szkoły w Modle Królewskiej dziękując za miłość, pomoc i troskę, przypomnieli atmosferę Świąt w przedstawieniu jasełkowym pt. „On jest Królem”. Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście przygotowały kolorowe laurki i wiele innych niespodzianek. Wszystkie dzieci pokazały jak ważną rolę w ich życiu odgrywają Babcia i Dziadek.
- Babcia i Dziadek są trochę rodzicami, trochę nauczycielami i trochę najlepszymi przyjaciółmi. Niech zdrowie Wam służy przez długie lata, a siły nigdy nie słabną, byście dalej mogli być kompasem życia – tego życzyły wszystkie wnuki swoim kochanym Babciom i Dziadkom.
Warto dodać, że to nie koniec uroczystości - karnawał z Babcią i Dziadkiem w gminie Stare Miasto trwa!

