Świąteczne warsztaty dla Kół Gospodyń Wiejskich
W staromiejskiej bibliotece Święta Bożego Narodzenia rozpoczęły się już 13 grudnia. Salę konferencyjną wypełnił zapach świątecznych wypieków przygotowanych przez przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. Było wspólne śpiewanie kolęd i tworzenie wianków bożonarodzeniowych.
Pod okiem Magdaleny Rutkowskiej, znanej popularyzatorki folkloru, nad wiankami pracowało prawie 50 osób. Pani Magda podzieliła się również swoją wiedzą o tradycjach ludowych polskiej wsi związanych z tym wyjątkowym, świątecznym czasem.
Efekt spotkania? Przygotowane wianki będą zdobić wigilijne stoły, a nieco zapomniane ludowe zwyczaje znów zagoszczą w naszych domach.
Te wyjątkowe warsztaty bożonarodzeniowe przygotowała biblioteka i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Mieście.

