15 mln zł na rozwój terenów przemysłowych
5 października odbyła się konferencja prasowa dotycząca środków finansowych pozyskanych przez gminę Stare Miasto w ramach Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Imponującą kwotę, bo 14 896 000 zł, otrzymał staromiejski samorząd z VII edycji Programu Rozwoju Stref Przemysłowych na projekt pn. „Budowa i przebudowa dróg na terenach inwestycyjnych w strefie przemysłowej gminy Stare Miasto”.
Wójt gminy Dariusz Puchała poinformował, że z rządowych środków gmina pozyskała na 10 projektów już w sumie 40 mln zł. Na terenie gminy realizowane będą m. in. zadania z zakresu budowy infrastruktury drogowej, wodno-kanalizacyjnej i odbudowy zabytków. Pozyskane 15 mln złotych zostanie przeznaczone na rozwój terenów inwestycyjnych w Modle Królewskiej i Barczygłowie. Powstanie tam nowa infrastruktura drogowa i techniczna, która stworzy warunki dla rozwoju działalności gospodarczej. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej gminy, co bezpośrednio wpłynie na powstanie nowych miejsc pracy i poprawi jakość życia mieszkańców.
Posłowie Witold Czarnecki oraz Leszek Galemba pogratulowali włodarzowi gminy oraz omówili rządowe formy finansowego wsparcia samorządów w subregionie konińskim.

