Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (17-23 lutego). Celem akcji organizowanej w całej Polsce od 25 lat jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
Mieszkańcy gminy Stare Miasto, którzy potrzebują porady lub pomocy, mogą się zgłosić do Komisariatu Policji w Starym Mieście (ul. Topolowa 1), gdzie przez cały tydzień w godzinach od 9.00 do 14.00 będą prowadzone dyżury w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.
Takie dyżury zaplanowano również w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie:
- Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Koninie (7:00-15:00)
- Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Koninie (7:00-15:00)
oraz innych komisariatach w powiecie konińskim.
W akcję włączyło się także Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich, które zaplanowało dyżury prawników i psychologów. Szczegóły na zdjęciu poniżej.
Idea Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem zrodziła się w 2000 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości i jest ona związana z obchodzonym 22 lutego każdego roku Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Te dni mają zwrócić uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc, podejmowaną na rzecz poprawy ich położenia.


