Oto logo strony. Piękne ono jest

Symbol nadziei i pokoju jest już w naszej gminie

Betlejemskie Światełko Pokoju rozświetliło dziś Urząd Gminy Stare Miasto. Z rąk harcerzy odebrał je wójt Dariusz Puchała.

Urząd odwiedzili harcerze z 11. Gromady Zuchowej Wesołe Ufoludki w Starym Mieście, 17. Drużyny Harcerskiej Huragan w Starym Mieście oraz 44. Gromady Zuchowej Błękitna Bajkolandia w Żychlinie wraz z opiekunkami phm. Agnieszką Kałużną oraz pwd. Małgorzatą Szymczak.

Przekazując wójtowi Betlejemskie Światełko Pokoju harcerze przypomnieli, że symbolizuje ono wspólnotę, pojednanie i nadzieję, a zapalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem jest przekazywane w Polsce przez harcerzy ZHP. W tym roku akcji towarzyszy hasło „Pielęgnuj dobro w sobie”.  

Wójt podziękował harcerzom i zuchom za niesienie pięknego, uniwersalnego przesłania, które przypomina o wartościach tak ważnych dla każdego z nas.

Betlejemskie Światełko Pokoju trafi też do kościołów, placówek oświatowych i innych instytucji na terenie gminy Stare Miasto.

Galeria zdjęć

20251215_100323 20251215_100332 betlejemskie_swiatelko 20251215_100347 20251215_100624
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności