Gminne obchody Święta Niepodległości
Gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w poniedziałkowy wieczór przy urzędzie gminy. Delegacja samorządu gminnego, radni powiatowi oraz przedstawiciele placówek oświatowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, Policji, związków i organizacji pozarządowych złożyli symboliczne wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod pomnikiem Ofiar Wojny. Odczytano apel pamięci, a uczestnicy wspólnie zaśpiewali Mazurek Dąbrowskiego przy akompaniamencie Orkiestry Staromiejskiej.
Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się do kościoła parafialnego w Starym Mieście, gdzie odprawiono Mszę Świętą za Ojczyznę. Po niej zgromadzeni wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, wykonywane przez Orkiestrę Staromiejską, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter tego święta.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność i zaangażowanie w uczczenie 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

