Oto logo strony. Piękne ono jest

Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

45. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” przeprowadzana jest we wszystkich województwach, od szczebla lokalnego do ogólnopolskiego. W dniu 31 marca w Bibliotece Publicznej Gminy Stare Miasto odbył się etap gminny turnieju, który wyłonił 2 finalistów reprezentujących gminę Stare Miasto w eliminacjach powiatowych.

Do etapu gminnego przystąpiło 10 uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. 

Na podium w etapie gminnym stanęli:

1 grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

I miejsce: Paweł Antczak – Szkoła Podstawowa w Żdżarach

II miejsce: Michał Fibakiewicz – Szkoła Podstawowa w Starym Mieście

III miejsce: Franciszek Kogut – Szkoła Podstawowa w Modle Królewskiej

 

2 grupa wiekowa (szkoły podstawowe -  klasy V-VIII)

I miejsce: Kamil Trocha – Szkoła Podstawowa w Barczygłowie 

II miejsce: Agata Szczepaniak – Szkoła Podstawowa w Liścu Wielkim

III miejsce: Klaudia Wejman  - Szkoła Podstawowa w Żychlinie

Na zakończenie konkursu zastępca wójta Janusz Frysiak wraz z zarządem ZOG ZOSP RP w Starym Mieście wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a nauczycielom przygotowującym - podziękowania. 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ludności, ekologii oraz ratownictwa. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a nagrodzonym życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 15 kwietnia w Wierzbinku.

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 (2) 10
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności