Tekstylia i odzież osobno. Nowe zasady segregacji odpadów
Od początku 2025 roku mieszkańcy gminy Stare Miasto nie mogą wyrzucać tekstyliów i odzieży do pojemników na odpady zmieszane.
Wprowadzone zmiany w gospodarce odpadami wymuszają na mieszkańcach konieczność osobnej segregacji tekstyliów. Dotychczasowa praktyka wrzucania ubrań do pojemników na odpady zmieszane już nie obowiązuje. Od 1 stycznia 2025 roku jesteśmy zobowiązani do odpowiedniej segregacji odzieży i obuwia oraz obrusów, firan, zasłon, koców czy prześcieradeł. Gdzie można będzie się pozbyć starych ubrań? Pierwszą możliwością jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Żychlinie przy ul. Parkowej 17.
PSZOK czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7 do 15.
Do PSZOK-u należy przekazywać:
- odzież (koszule, kurtki, spodnie),
- obuwie,
- obrusy, firany, zasłony,
- koce, narzuty, prześcieradła,
- czyste szmaty i czyściwa.
Alternatywnie można również oddawać tekstylia do specjalnych kontenerów na zużytą odzież rozmieszczonych w różnych częściach gminy Stare Miasto.

