Oto logo strony. Piękne ono jest

Tekstylia i odzież osobno. Nowe zasady segregacji odpadów

Od początku 2025 roku mieszkańcy gminy Stare Miasto nie mogą wyrzucać tekstyliów i odzieży do pojemników na odpady zmieszane.

Wprowadzone zmiany w gospodarce odpadami wymuszają na mieszkańcach konieczność osobnej segregacji tekstyliów. Dotychczasowa praktyka wrzucania ubrań do pojemników na odpady zmieszane już nie obowiązuje. Od 1 stycznia 2025 roku jesteśmy zobowiązani do odpowiedniej segregacji odzieży i obuwia oraz obrusów, firan, zasłon, koców czy prześcieradeł. Gdzie można będzie się pozbyć starych ubrań? Pierwszą możliwością jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się w Żychlinie przy ul. Parkowej 17.

PSZOK czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7 do 15.

Do PSZOK-u należy przekazywać:

- odzież (koszule, kurtki, spodnie),

- obuwie,

- obrusy, firany, zasłony,

- koce, narzuty, prześcieradła,

- czyste szmaty i czyściwa.

Alternatywnie można również oddawać tekstylia do specjalnych kontenerów na zużytą odzież rozmieszczonych w różnych częściach gminy Stare Miasto.

Tekstylia i odzież osobno

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności