Oto logo strony. Piękne ono jest

Spotkania pełne dobra 

Potrawy wigilijne, opłatek i najlepsze życzenia zawieźli samotnym i potrzebującym mieszkańcom naszej gminy włodarze oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tradycyjna akcja odbyła się tuż przed świętami – 22 grudnia. Zaangażowani byli: wójt Dariusz Puchała, jego zastępca Janusz Frysiak, sekretarz gminy Luiza Kędracka oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z kierownikiem Marią Szumigalską.  

Do potrzebujących zawieźli potrawy wigilijne przygotowane przez Zajazd Blue w Starym Mieście, paczki żywnościowe od sponsorów: Eurocash, Hillwood Polska i Leonarda Sarnocińskiego oraz opłatek ofiarowany przez ks. Tadeusza Jankowskiego, proboszcza parafii w Liścu Wielkim, a także stroiki świąteczne zrobione przez dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście.

- Święta to czas, kiedy nikt nie powinien czuć się samotny. Dlatego każde, nawet krótkie spotkanie, uścisk dłoni i szczere życzenia, dają poczucie, że wszyscy jesteśmy wielką rodziną – mówił wójt Dariusz Puchała. – Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznej akcji skierowanej do osób, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej.  

Do potrzebujących mieszkańców trafiło ponad 120 świątecznych paczek. Spotkania były pełne radości, wzruszeń oraz przekonania, że w święta najbardziej liczy się drugi człowiek.  

Warto dodać, że nie brakuje mieszkańców, którzy pomagają indywidualnie osobom potrzebującym w naszej gminie. Świąteczną paczkę ufundował i przekazał Rafał Szmyt, uczeń Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie w ramach organizowanej w szkole akcji „Prezent”.

Galeria zdjęć

20251222_091225a 20251222_092508 20251222_093131 IMG-20251222-WA0004 IMG-20251222-WA0006 IMG-20251222-WA0007 IMG-20251216-WA0000b
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności