Oto logo strony. Piękne ono jest

Narada z dyrektorami przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego

Uroczyste mianowanie nauczycieli na kolejny stopnień zawodowy oraz organizacja nowego roku szkolnego – to tematyka spotkania władz gminy z dyrektorami placówek oświatowych, które odbyło się 27 sierpnia w sali konferencyjnej biblioteki w Starym Mieście.

Ślubowanie złożyli i akty nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego otrzymali: Karolina Budna, Dawid Siwek i Milena Kujawska (SP Żychlin), Maria Urbaniak (SP Lisiec Wielki) oraz Natalia Stasiak (Przedszkole Samorządowe w Starym Mieście). Są to nauczyciele wychowania przedszkolnego, języka angielskiego, wychowania fizycznego, współorganizujący proces kształcenia dzieci niepełnosprawnych oraz wychowawcy świetlicy szkolnej.

W naradzie z dyrektorami placówek oświatowych uczestniczyli wójt Dariusz Puchała, zastępca wójta Janusz Frysiak, skarbnik gminy Jolanta Sobczak oraz kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Joanna Janiak-Zembrzycka.

Omówiono kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026, nowe przedmioty i zmiany w podstawie programowej oraz nowelizację karty nauczyciela. Rozmawiano o organizacji nowego roku szkolnego i planowaniu budżetu na kolejny rok kalendarzowy.

W naradzie uczestniczyły również przedstawicielki Centrum Doskonalenia Nauczycieli – dyrektor Aldona Olesiak oraz Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska - Emilia Wasielewska, które przybliżyły projekty skierowane do uczniów i nauczycieli chcących się doskonalić i rozwijać swoje umiejętności.  

Galeria zdjęć

IMG_0220 IMG_0223 IMG_0226 IMG_0227 IMG_0228 IMG_0229 IMG_0230 IMG_0231 IMG_0235 IMG_0240 IMG_0244 IMG_0247 IMG_0251 IMG_0259 IMG_0265a IMG_0266a IMG_0269 IMG_0271 IMG_0273 IMG_0275 IMG_0278 IMG_0279
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności