Oto logo strony. Piękne ono jest

„O seniorach z seniorami”,

5 października odbyła się konferencja pn. „O seniorach z seniorami”, której organizatorami byli I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska oraz wójt gminy Stare Miasto Dariusz Puchała.              

Panele dyskusyjne dotyczyły tematów będących w kręgu zainteresowania licznie przybyłych seniorów. O programach rządowych, w tym w szczególności o Programie „Senior+” opowiedziała pani wicewojewoda oraz poseł Leszek Galemba. 

Współczesne zagrożenia w otoczeniu seniorów omówił nadkomisarz Szymon Witczak z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Zalety aktywności fizycznej przedstawiła dr hab. Marzena Wiernicka konsultantka wojewódzka w dziedzinie fizjoterapii 

Również seniorki z Dziennego Domu „Senior+” z Kazimierza Biskupiego wystąpiły w roli prelegentów. O podejmowanych działaniach, zajęciach plastycznych, muzycznych i kulinarnych z pasją opowiedziały panie Halina Skibiszewska i Anna Jasiak.

Na konferencji stoisko z rękodziełem wystawiły seniorki z Domu Seniora w Grzegorzewie, a porad dotyczących. profilaktyki można było zasięgnąć u przedstawicielek Narodowego Funduszu Zdrowia. Spotkanie uświetnił krótkim recitalem Tadeusz Grzejszczak ze studia My Voice.

Organizatorzy podziękowali seniorom oraz kołom gospodyń wiejskich za wspaniałą atmosferę i przestrzeń do dyskusji. 

Galeria zdjęć

1 3 4 5 6 7 9 10 13 14 15 16 17 18
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności