Oto logo strony. Piękne ono jest

Szkoła przyjazna każdemu - podsumowanie projektu

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Modle Królewskiej odbyło się 26 maja spotkanie podsumowujące projekt „Szkoła przyjazna każdemu – rozwój kompetencji kadry pedagogicznej dzięki współpracy z krajami europejskimi”, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021–2027, projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”.

Głównymi celami projektu były m.in. podniesienie kompetencji językowych nauczycieli, poznanie nowych metod pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, poznanie technik i metod relaksacyjnych oraz sposobów radzenia sobie ze stresem, a także poznanie innowacyjnych metod i narzędzi do pracy w szkole. W ramach projektu 10 nauczycielek odbyło mobilności zagraniczne – szkolenia językowe na Cyprze oraz kursy metodyczne na Teneryfie.

Podczas wydarzenia koordynator projektu, pani Agnieszka Rogalska, przedstawiła prezentację podsumowującą działania realizowane w ramach mobilności oraz osiągnięte rezultaty. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń i rozmów na temat realizacji projektów międzynarodowych.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele Urzędu Gminy Stare Miasto oraz delegacja ze Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Liścu Wielkim.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności