Podpisanie umowy na rozbudowę oczyszczalni
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Modle Królewskiej
W piątek 15 lipca wójt gminy Stare Miasto Dariusz Puchała podpisał umowę na II etap rozbudowy oczyszczalni ścieków w miejscowości Modła Królewska wraz z budową kolektora tłocznego od oczyszczalni. Umowa podpisana została z konsorcjum firm - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Jakub Wawrzyniak oraz Proinvest Sp. z o.o. na kwotę 7 885 361,60 zł w systemie zaprojektuj i wybuduj.
Rozbudowa zwiększy możliwości oczyszczalni, zapewni skuteczne oczyszczenie ścieków dopływających siecią kanalizacyjną i dowożonych do stacji zlewnej oraz wprowadzi nowe rozwiązanie dotyczące odprowadzania wód.
Zadanie w ponad 90% dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.
Dzięki tak dużemu wsparciu jesteśmy w stanie zrealizować ważne zadanie dla rozwoju gminy – podkreśla włodarz Starego Miasta. Zakończenie robót planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku.
