Oto logo strony. Piękne ono jest

Kolorowa majówka

Nieodłączną częścią kolorowego Rajdu Rowerowego, który odbył się 3 maja, było oficjalne otwarcie placów zabaw w Żychlinie. Wójt gminy Stare Miasto Dariusz Puchała wraz przewodniczącą rady gminy Haliną Turajską oraz z przedstawicielami Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie” otworzyli odnowione obiekty do zabawy na świeżym powietrzu. Nowością są: zestaw integracyjny, huśtawka wahadłowa „Bocianie gniazdo” oraz karuzela integracyjna. W sumie zamontowano 13 nowych urządzeń rekreacyjnych dla różnych grup wiekowych. 

Wartość przebudowy wyniosła ponad 300 tys. zł z czego około 150 tys. zł stanowiło dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Mamy nadzieję, że place zabaw przyczynią się do zwiększenia aktywności i integracji najmłodszych mieszkańców gminy. 

Udanej zabawy!

Galeria zdjęć

1c 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności