Oto logo strony. Piękne ono jest

Dofinansowanie przydomowych magazynów energii

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wznowił nabór wniosków w programie „Dofinansowanie przydomowych magazynów energii - Część 1 (KPO)”. 

Na rozwój magazynowania energii w gospodarstwach domowych dostępny jest budżet w wysokości 105 mln zł ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Nabór będzie otwarty do 19 czerwca 2026 r.

Z dofinansowania będą mogli skorzystać prosumenci, którzy zgłosili instalację do przyłączenia do sieci OSD do 31.10.2025 r.

Program wspiera proces zielonej transformacji oraz wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne.

Dofinansowanie przydomowych magazynów energii – Część 1 (KPO) to program dotacyjny skierowany do osób fizycznych inwestujących w mikroinstalacje fotowoltaiczne oraz magazyny energii. Wsparcie ma formę refinansowania kosztów inwestycji już zrealizowanych.

Program pełni rolę przejściowego instrumentu wsparcia – pozwala wypełnić lukę pomiędzy zakończeniem programu Mój Prąd 6.0 a nowym programem wspierającym rozwój magazynowania energii finansowanym z Funduszu Modernizacyjnego.

Szczegóły na stronie programu: https://przydomowemagazyny.gov.pl

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności