Ustawienia

Dodatek osłonowy

Kto ma prawo do bonusu osłonowego?

Dodatek osłonowy jest skierowany do rodzin, które szczególnie odczuwają skutki inflacji i wzrostu cen energii. Jego głównym celem jest zapewnienie ochrony przed ubóstwem energetycznym oraz łagodzenie obciążeń związanych z wydatkami na gaz i żywność.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bonus ten przysługuje gospodarstwom domowym o niższych dochodach. Miesięczne przychody nie mogą przekraczać 2100 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego lub 1500 zł na osobę w przypadku gospodarstwa wieloosobowego.

Jak otrzymać bonus osłonowy?

Aby skorzystać z bonusu osłonowego, konieczne jest złożenie wniosku do 30 kwietnia 2024 r. Wzór wniosku dostępny jest m.in. na oficjalnej stronie Ministerstwa Kultury i Środowiska. Wniosek należy złożyć w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło, że od 1 stycznia do 30 czerwca 2024 roku bonus osłonowy będzie ponownie wypłacany, wspierając osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej związanej z kosztami energii i utrzymaniem. Warunki przyznawania oraz wysokość tego dodatku można znaleźć na oficjalnej stronie Ministerstwa.

Wypłata dodatku osłonowego będzie realizowana przez gminy, które otrzymają odpowiednie dotacje z budżetu państwa. Cały proces wypłaty środków ma zostać zrealizowany jednorazowo do 30 czerwca 2024 roku.

Pliki do pobrania:

Klauzula informacyjna - dodatek oslonowy.docx
Format: docx, 15.9 kB
wniosek.pdf
Format: pdf, 382.15 kB
DODATEK OSŁONOWY 2024.docx
Format: docx, 17.7 kB

Pozostałe

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.